Pradinis Parodos 2019 metų parodų galerija

Parodos

Fotografijų paroda „Kalnų spalvos“

Keliautojas, fotografas Vytautas Zinkevičius pristatė fotografijų parodą „Kalnų spalvos“. Kalnai ir fotografija - du neatskiriami pomėgiai, kurie parodos autorių lydi daugelį metų. Kalnuose užfiksuota tūkstančiai akimirkų, surengta dešimtys foto parodų kalnų tematika. "Geriau už kalnus gali būti tik kalnai" - sako Vytautas Zinkevičius.

Molio keramikos parodos pristatymas

Viešojoje bibliotekoje Jūratė Radzevičienė ir Aldona Šidagienė pristatė projekto „Kuriame bendruomenę" vienos iš veiklų molio keramikos darbų parodą. Molio keramikos darbus kūrė bei molio lipdymo technikos mokėsi projekto dalyviai, kurie prieš tai nė karto nebuvo to darę.

Skaityti

Paroda „Grožis amžiaus neturi“

Viešojoje bibliotekoje vyko socialinės iniciatyvos ir fotografijų parodos "Grožis amžiaus neturi" pristatymas. Renginys kvietė drąsiau kalbėkime apie senatvę, dalintis išmintimi, pažiūrėti, kokios gražios ir stilingos Lietuvoje senjoros.

Skaityti

Paroda „Tarpukario Lietuvos šventės ir iškilmės“

Kauno apskrities viešosios bibliotekos parengta paroda skirta Lietuvos valstybingumo šimtmečiui. Kilnojamoje parodoje pristatomos devynios įvairių švenčių grupės: valstybinės iškilmės, šventiniai paradai, dainų šventės, organizacijų bei draugijų šventiniai sambūriai, paminklų atidengimas, taip pat kalendorinės, bažnytinės ir jaunimo šventės.

Skaityti

Paroda „Prioritetų pasjansas: Valstybės ir Tautos šventės Pirmojoje Lietuvos Respublikoje“

Kauno Istorinės prezidentūros muziejininkai parodoje pristato, kaip šventės buvo švenčiamos tarpukario Lietuvoje. „Pirmaisiais nepriklausomybės metais pagrindinė šventė buvo vasario 16-oji, kuri nešė didžiausią energiją. nuo 1925 iki 1928 pagrindine švente laikyta gegužės 15-oji – Steigiamojo Seimo sušaukimo diena, o nuo 1930-ųjų pagrindine švente tampa ta, kuri pagrindžia ir autoritarizmą – tai Vytauto Didžiojo karūnavimo diena, tai Vytautas Didysis tampa pavyzdžiu, rodančiu, kaip vienas valdovas šauniai vadovavo šaliai“- muziejininkė Justina Minelgaitė.

Skaityti

Lėlių paroda

Viešojoje bibliotekoje svečiavosi išskirtinės, vienetinės lėlės iš veltinio. Lėlių parodą pristatė jų autorė Zofija Veikšienė. Kaip teigia pati Zofija, „Sofi dolls“ (taip vadinasi šių nuostabių meno kūrinių puslapis facebook paskyroje) yra tarsi pačios menininkės minčių ir jausmų atspindys, perteikiantis jos vertybes, jausmus ir požiūrį į gyvenimą. Anot autorės, kiekviena lėlė yra savita, atėjusi skirtingu keliu ir skirtingomis aplinkybėmis, todėl natūralu, jog visos jos turi savo vardus ir istorijas. Daugeliu atvejų lėlės siejasi tarpusavyje tam tikra mintimi, tad parodoje gausu meninių ciklų – „A la vintage“, „Šviesaus ryto angelai“, „Pasakų fėjos“ ir kiti.

Skaityti

Fotografijų paroda „Šviesos link“

Iš Skuodo rajono kilusio Kauno fotomenininko darbuose labai svarbus santykis su jį supančia aplinka, gamtos detalėmis ir su užfiksuotais praeiviais. Per kai kurias dažnai sutinkamas detales menininko fotografijose atsiskleidžia sąsajos su grafikos menu. Menininką domina tai, ką mes vadiname kasdienybės akimirkomis, kurias ne visada pastebime. Apie šią P. Vaičiulio parodą fotomenininko bičiulis, tapytojas, juvelyras bei poetas Gvidas Latakas rašo: „Šiuose jo darbuose pagrindinis veikėjas – Šviesa. Tos fotografijos – mažos novelės nutykojimai, laukiant tinkamo apšvietimo, šešėlio, žmogaus, šviesos. Šviesaus žmogaus, galiausiai – žmogaus šviesos ir žmonių susitikimų su šviesa“.

Skaityti

Paroda „Įsikūrę prie Nemuno“

Kauno apskrities viešosios bibliotekos kilnojamoji paroda supažindina visuomenę su panemunės miestų ir miestelių istoriniu, kraštovaizdžio ir urbanistiniu paveldu. Pasitelkus iki 1945 m. leistus atvirukus, fotografijas, senąsias graviūras ir piešinius, siekiama atskleisti kiekvienos vietovės unikalumą, savitumą. Pateikiama ir trumpa gyvenvietės istorija (iki 1945 m.), herbas, prisimenami ten gyvenę žymūs žmonės. Parodoje panaudota daugiau kaip 300 nuotraukų ir atvirukų, kurios geriausiai iliustruoja gyvenviečių savastį, miestelėnų kasdienybę, šventes, svarbius įvykius, urbanistinį ir gamtinį paveldą.

Skaityti

Fotomenininko R. Požerskio paroda „Paslaptingasis Bangladešas“

2016, 2017 ir 2018 metais Romualdas Požerskis, kartu su tarptautinėmis fotografų grupėmis, vyko į Bangladešą ir kiekvienos kelionės metu šioje, vienoje skurdžiausių pasaulio šalių, praleido po dešimt dienų. Jų užteko sukurti fotografijoms, kurios parodo, kad Bangladešas yra ne tik viena neturtingiausių, bet ir viena spalvingiausių (ir tiesiogine, ir metaforine prasme) pasaulio šalių.

Skaityti

Parodos „Garliavos Šimtmečio ir Kaimynystės parkų spalvos ir formos“ pristatymas

Olego Karavajevo dailės studija švenčianti 19 metų sukaktį Kauno rajono bendruomenei pristatė tapybos darbų parodą, skirtą ką tik įkurtiems Garliavos miesto parkams. Dvidešimt keturi dailės studijos nariai pristatė rudens ir žiemos plenerų metu nutapytus darbus. Kauno rajono savivaldybė parėmusi dailės studijos projektą sudarė sąlygas įsigyti įvairias priemones projekto nariams ir įamžinti parkuose patirtas nuotaikas.

Skaityti