Pradinis Naujienos Kūrybiškiausia anotacija konkursui, rašytojos pamoka ir įtraukiantis paveldas parodoje ir šventėje

Kūrybiškiausia anotacija konkursui, rašytojos pamoka ir įtraukiantis paveldas parodoje ir šventėje

Babtų miestelio biblioteka dalyvavo kūrybiškiausios anotacijos konkurse, kurį paskelbė Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Rašėme anotacijas knygai: “ 11 sijonų‘‘ (Kaunas 2019m.) ir K.Borutos: ‘‘Baltaragio malūnas (Vilnius.2002 m.) Anotaciją apie tautinių rūbų elementą –sijonus pradėjome posakiu: ‘‘Bobos andaroke pasikorė“ Amatas senas ir jau beveik užmirštas. Tas ir paskatino, o tai kartu ir ĮTRAUKIANČIO Paveldo dalis.

Tradicijos neįsivaizduojamos be amatų. Tautos stiprybė buvo jos praeityje, todėl senojo amato mokėjimas, tęstinumas svarbus, jis neleidžia prarasti lietuvių kultūros klodo, o ugdo mūsų tautos vieningumą, pasitikėjimą, dvasingumą, atskleidžia tautos gebėjimus. Amatų būta įvairių: nuo seniausio lietuviško amato –kalvystės iki audimo. Tai atgaivinti bandome ir šiandien. Daug sukaupta iš senovės laikų, įvairi senolių darbų patirtis yra neįkainuojama. Jų darbai –geriausi pavyzdžiai meistrams, paveldo puoselėtojams. Įvairiuose Lietuvos muziejuose saugomi unikalūs amatininkų darbai, tekstilės dirbiniai. Tai rodo ir Babtų kraštotyros muziejuje surinkti eksponatai. Parodose būna tautinio kostiumo ir jo elementų ekspozicijų, jie išdėstyti pagal regionus ir tampa pagrindiniu regioninio savitumo ,bei tapatumo puoselėjimo simboliu, todėl vartydama nedidelį ,bet įdomų leidinį apie XIX a. vid. – XX a. pr. aprangą, džiaugiuosi ,kad leidinyje yra pristatomas pagrindinė tautinio kostiumo dalis – sijonų rinkinys, kurį XX a. pr. Dzūkijos kaimuose surinko Ida Stankevičiūtė. Norėjau paskatinti ne tik skaityti ,pavartyti ,bet ir sudominti, nes mano šeima jau senai įsigijusi tautinius rūbus. Šį konkursą pakeitė kitas: ‘‘Laiškas bibliotekininkui‘‘, pirmas etapas įveiktas!

Bibliotekoje savo kūrybinių darbų: koplytstulpių ir stogastulpių (o jų visoje Lietuvoje yra labai daug) nuotraukas jau antrą kartą pristatė skulptorius Algimantas Sakalauskas. Didžiuojamės turėdami tokį paveldą, kurį, jeigu ne gyvai, tai nors nuotraukose, gali pamatyti. Rugsėjo 19 dieną prisidėjome prie Senųjų kanklių šventės Babtyno dvare. Su lankytojais aplankėme dvarą, jo teritoriją, dalyvavome koncerte. Sudeginome šiaudinę Rudens lygės skulptūrą!

Rugsėjo 28 dieną įvyko susitikimas su rašytoja Ilona Ežerinyte, dalyvavo Babtų gimnazijos 9-10 klasių mokiniai. Kas yra kūrybiškumas? Kaip jį sužadinti? Įvairios rašytojos užduotys priverčia mokinius pajungti savo vaizduotę. Ar knygų skaitymas padeda? Kuo skiriasi knygos nuo filmų ir dar daug įvairių atsakymų išgirdome iš prozininkės Ilonos Ežerinytės - penkių knygų autorės vaikams ir jaunimui. Daugiau tokių susitikimų. Ačiū tariame KRSVB projekto: ''Augame skaitydami ir kurdami'' autoriams ir vykdytojams (Vaivai Steponaitienei), projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno rajono savivaldybė. Ačiū Babtų gimnazijos direktorės pavaduotojai Editai Simonaitienei, kuriai pavyko suburti didelį būrį mokinių. Ta proga pasinaudojome ir pasveikinome skaitymo iššūkio: ''Vasara su knyga'' įveikusias dalyves: sesutes - Godą Juodeikę (8kl.) ir Kamilę Juodeikę(6kl.), Gabiją Galminaitę ir Vaidilę Zadlauskaitę (4 kl.)

Liepą Zalatoriūtę (10 kl.). Iš viso šioje akcijoje dalyvavo 35 skaitytojai. Džiaugiamės galėdami dalyvauti, patraukti lankytojus ir skaitytojus į savo kūrybinę veiklą.

Tekstą paruošė vyr. bibliotekininkė D.Barkauskienė