Vaikų vasaros stovykla Domeikavos bibliotekoje
- Sukurta 2020-08-24
Šią vasarą nuo liepos 20 d. iki rugpjūčio 14 d. Domeikavos bibliotekoje vyko vaikų vasaros stovyklėlė. Praleisti laisvalaikį bibliotekoje kvietėme vaikus nuo 6 iki 11 metų. Liepos ir rugpjūčio mėnesį stovyklėlėje vyko enciklopedijų garsiniai skaitymai, kuriose vaikai sužinojo įdomiausius faktus apie gyvūnus ir gamtą. Stovyklėlėje vyko ir istorijos pamokėlės, kurių metu vaikučiams skaitėme knygeles apie Lietuvos istoriją, bei žinioms pasitikrinti moksleivių komandos dalyvavo protmūšiuose. Vyko stalo žaidimų popietės, kurių metu moksleiviai rungtyniavo komandomis, lavino loginį mąstymą bei skaičiavimo įgūdžius.
Saulėtomis vasaros dienomis kartu su vaikučiais žaidėme įvairius lauko žaidimus. Taip pat mokinomės ORIGAMI – japoniško popieriaus lankstymo meno - lankstėme širdeles, šokinėjančias varles bei plasnojančius paukščius. Vaikučiai turėjo galimybę susipažinti su Minecraft pasauliu, dalyvauti konkurse „Mano biblioteka kosmose“ bei išbandyti programavimą sukonstruotuose lego ev3 mindstorms robotukuose. Taip pat pasinėrėme į pasakų ir fantastikos pasaulį bei kartu žiūrėjome animacinius filmus.
Stovyklos metu vyko įvairaus pobūdžio kūrybinės dirbtuvėlės. Naudojant vaškines kreideles, kūrėme spalvotus atvirukus. Taip pat moksleiviai gamino FLIPBOOK – animuotas judančias knygeles, kuriose kiekvienas kūrė skirtingas istorijas bei bandė išgauti judesį verčiant knygelės puslapius. Kūrybinėse dirbtuvėlėse vaikučiai gamino knygų skirtukus, 3D atvirutes, piešė medžius rankų pirštais bei iš popieriaus mokinosi lankstyti 3D gėles. Gėlių gaminimo edukacijoje vaikai ne vien pasipuošė dekoracijomis savo namus, bet savo darbelius padovanojo artimiesiems. Paskutinioji kūrybinių dirbtuvėlių edukacija – STOP MOTION animacijos kūrimas. Moksleiviai iš plastilino lipdė figūrėles bei naudojantis išmaniųjų telefonų kameras iš sujungtų nuotraukų kūrė judančius filmukus.
Stovyklos metu vaikučiams pasakojome ir apie gamtos išsaugojimą bei plastiko atliekų sukeliamą neigiamą poveikį žmogaus sveikatai ir aplinkai. Vykusioje edukacijoje kartu su moksleiviais plastiko butelius prikėlėme antram gyvenimui – gaminome 3D hologramų projektorius. Taip pat sužinojome kaip hologramų galimybės galėtų pakeisti pasaulį, kaip bus pritaikytos kompiuteriniuose žaidimuose, zoologijos parkuose, koncertuose ir renginiuose. Antroji edukacija, skirta gamtos išsaugojimui buvo popierinių maišelių gamyba. Vaikučiai išmoko kaip pasigaminti popierinius maišelius bei juos dekoruoti, bei sužinojo apie plastikinių maišelių atliekų sukeliamą neigiamą poveikį gamtai ir gyvūnams.
Domeikavos vyr. bibliotekininkės: Dalė Launikaitytė, Jurgita Navickienė, Eglė Štulaitė