Žemaitiškų patarlių piešimas ir komiksų kūrimas Babtų miestelio bibliotekoje
- Sukurta 2019-03-28
„Koksai medis, toks ir neš vaisių“ (žemaitiška patarlė).
Geri medžiai žaliuoja, gerai vaisius veda-galima būtų pasakyti apie Babtų gimnazijos ketvirtokus (mokytoja D.Raudonienė). Net 20 iš jų mėnesį piešė Žemaitijos metams paminėti patarles konkursui: "Piešiu žemaitišką patarlę. Su mokytoja parinkome vaikams žemaitiškas patarles, kurios ne tik, kad pamoko, bet ir verčia susimąstyti.
Smagu buvo atspėti iš karto, pažiūrėjus į piešinį, (tokias, kaip „Varns varnou akėis nekert“, “Pamėtis kelią, keiksi taikelį“, “Kas galvuo, tas ėr ont lėižovia“ir kt.). Mokytoja džiaugėsi, kad vaikams tarmė įdomi, kad ji prisimenama ir kuo toliau, tuo daugiau, vartojama. Bibliotekininkė D.Barkauskienė pasakojo apie tai, kodėl Žemaitija taip vadinama, minėjo šio krašto rašytojus, miestų, miestelių pavadinimus, herbų atvaizdus, kalbėjo apie skirtingą to krašto žemaitišką tarimą, sveikino vaikus, įteikdama užduočių knygeles.
Tą pačią dieną mokiniai kūrė komiksus su planšetėmis. Su jomis juos supažindino edukatorius Benas Drukteinis. Vaikai greit išmokę, kūrė savo herojus, o paskui grupelėmis juos pristatinėjo. Džiaugėmės, kad vaikams rūpėjo ir aktualios šiai dienai temos: švarios žemės išsaugojimo, priklausomybių.
Biblioteka pasipildė parodomis: nupieštomis žemaičių patarlėmis, liaudies meistro Albino Šileikos iš Utenos drožtomis verpstėmis. Šio žmogaus darbai puošia ne tik Lietuvą, bet ir užsienio šalis.
„Nespaudęs norago, nekąsi pyrago“ (žemaičių patarlė). Argi ne taip?
Paruošė vyr. bibliotekininkė D. Barkauskienė