Suaugusiųjų mokymosi savaitė Karmėlavos, Ramučių ir Neveronių bibliotekose
- Sukurta 2018-11-23
Suaugusiųjų mokymo savaitė Karmėlavos bibliotekoje
Lapkričio 19 - 25 dienomis Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija kviečia švęsti devynioliktąją suaugusiųjų mokymosi savaitę, kurios šiais metais tema - „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“. Suaugusiųjų mokymosi savaitė šiais metais skirta atkurtos Lietuvos šimtmečiui. Karmėlavos bibliotekoje surengtas susitikimas „Pažinkime egzotiškąją Indiją“. Su bendruomenės nariais ir bibliotekos skaitytojais savo įspūdžiais iš kelionės po Indiją dalinosi centro „Židinys“ pirmininkė E. Zavodskienė.
Indija - viena didžiausių ir daugiausiai gyventojų turinčių valstybių pasaulyje, ilgus metus okupuota anglų, turinti visai kitokią kultūrą bei gyvenimo sąlygas. Nuotraukose atsispindėjo sostinė Delis su milijoniniais gyventojais, kuriame kiekviena diena primena dūzgiantį bičių avilį, žymusis Taj Mahalas prie Gango upės, įsikūręs šventasis Varanasio miestas ir kitos ne ką mažiau įdomios vietos. Susitikimo metu diskutavome apie kultūrinius ir gamtos skirtumus, valgymo papročius ir t.t. Tik Indijoje suprasi, kas yra tikrasis dvasingumas, susipažinsi su budizmo, hinduizmo ir kitomis religinėmis apeigomis. Susirinkusieji gardžiavosi indiška arbata, turėjo galimybę paliesti tikrą indišką rūbą sarį bei išmokti jį teisingai užsirišti. Dėkojame Elenai už galimybę pažinti egzotiškąją Indiją. Karmėlavos bibliotekoje visas ruduo turtingas renginiais. Įgyvendinant Viešosios bibliotekos projektą „Interaktyvios realybės link“, Karmėlavos bibliotekoje vyko kūrybiniai užsiėmimai mokiniams, naudojant kompiuterinę programą „Minecraft“. Viešojoje bibliotekoje buvo paskelbtas kūrybinių darbų „Šimtmečio pilies“ konkursas, kuriame dalyvavo net 7 Karmėlavos bibliotekos lankytojai. Konkursas, trukęs net 4 mėnesius, baigėsi. Buvome maloniai nustebinti, kuomet šio konkurso dalyvė Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos moksleivė Gabrielė Vainikonytė užėmė 3-ąją vietą.
Saugusiųjų mokymosi savaitė Ramučiuose
Lapkričio 20 dieną Ramučių bibliotekoje sveikatingumo valandėlėje „Lietuviškų vaistinių augalų pristatymas ir vaistinių arbatų degustacija“ dalyvavo sveikatingumu besidomintys bibliotekos lankytojai. Kai pučia žvarbus vėjas geriausia kūną ir sielą sušildo arbata. Ji ne tik atgaivina, bet ir stiprina sveikatą, gelbsti susirgus. Susitikimo metu degustavome devynių rūšių vaistažolių arbatas, didesnį dėmesį skirdami fermentuotai ir lapinei siauralapio gauruomečio arbatai. Įvairiausiomis istorijomis apipinta arbata pasirodo yra ne kas kita, kaip Lietuvos miškuose augantis siauralapis gauruometis, turintis 6,5 karto daugiau vitamino C nei citrina, raminantis, gerinantis nuotaiką, dezinfekuojantis ir visiškai be kofeino. Kai kurie dalyviai apie šią unikalią vaistažolę nebuvo girdėję, todėl susidomėjimas buvo didžiulis. Po smagaus arbatos degustavimo žinias apie sveiką gyvenseną renginio dalyvviai pasitikrino dalyvaudami linksmoje viktorinoje. Visą savaitę Ramučių bibliotekoje veikė knygų apie sveiką gyvenseną parodėlė „Raktas į sveikatą“.
Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginiai Neveronių bibliotekoje
Lapkričio 20 d. Neveronių bibliotekoje įvyko VMI vyr. specialistės Jolantos Naudžiūnienės susitikimas su gyventojais, susijęs su mokesčių mokėtojų prievolėmis ir pareigomis. Gyventojai buvo supažindinami su pajamų el. deklaravimu, jiems buvo paaiškinta kada privaloma jas deklaruoti, kada teks sumokėti mokesčius ir kuriuo atveju nereikės mokėti. VMI darbuotoja suteikė daug informacijos apie individualią veiklą bei verslo liudijimo įsigijimą. Gyventojai specialistę apipylė įvairiais klausimais. Žmonės džiaugėsi, kad sužinojo ddaug naudingos informacijos.
Paskaita apie saulės akmenį - gintarą, kuris ne tik puošia, bet ir gydo
Lapkričio 22 d. Neveronių biblioteka vos talpino visus norinčius kartu ne tik pavakaroti, bet ir pasisemti žinių, pasidalinti savo įžvalgomis apie gintarą. Vakaro dalyviai įdėmiai klausėsi juvelyro Jono Aliulio pasakojimo apie gintarą. Moterys smalsavo kaip atskirti tikrą gintaro papuošalą nuo tariamo, kodėl gintarą patartina nešioti ne tik kaip papuošalą, bet ir kaip gydomųjų galių turintį akmenį. Juvelyas pasakojo apie kai kurias ligas, nuo kurių pagyti padeda gintaras ir atskleidė, nuo ko priklauso gintaro spalvų įvairovė. Ypač vakaro dalyviai domėjosi juodo ir žalio gintaro savybėmis.