Nacionalinės bibliotekų savaitės „Kartu mes kuriame ateitį“ renginiai Babtų miestelio bibliotekoje
- Sukurta 2018-04-27
Balandžio 23 d., prasidėjus Nacionalinei bibliotekų savaitei, visus bibliotekus lankytojus kvietėme aktyviai dalyvauti Babtų bibliotekoje vykstančiuose renginiuose. Nauja, šiuolaikiška biblioteka kiekvienam skaitytojui nepriklausomai nuo jo amžiaus ir pomėgių yra neišsenkamas informacijos lobynas įvairiais aspektais: knygomis, prieiga prie elektroninių išteklių, edukacijomis ir įvairias kultūriniais renginiais.
Ir nors dauguma bibliotekos lankytojų kompiuterius turi namuose, tačiau bibliotekoje kiekvienas lankytojas turi galimybę naudotis nemokamais tradiciniais ir elektroniniais informacijos ištekliais, taip pat dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėlėse. Bibliotekoje nuolat vyksta žaidimų popietės mažiesiems: organizuojamos viktorinos, parodos, vyksta susitikimai su žymiomis asmenybėmis. Be to, kiekvieną mėnesį Babtų bibliotekos fondas papildomas naujais leidiniais, tad daug skaitantiems bibliotekos lankytojams visuomet pasiūlysime naujausius, jų poreikius ir pomėgius tenkinančius leidinius.
Vaikai - mūsų ateitis, mes kuriame ateitį jiems, jie - mums. Nacionalinę bibliotekų savaitę Babtų gimnazijos pirmos klasės moksleiviai, lydimi mokytojos Marijos Kaminskienės, pirmą kartą lankėsi bibliotekoje. Ir kaip mokytoja prasitarė, nors dauguma moksleivių jau moka skaityti, skaičiuoti, kai kurie iš jų jau lanko ir miestelio biblioteką, apsilankymas bibliotekoje jiems buvo visapusiškai naudingas.
Pažintis su biblioteka prasidėjo nuo V. Landsbergio pasakaitės „Kiškis Pranciškus“ garsinių skaitymų. Vaikai mielai dalyvauja vaidinime, kartu dainuoja, skaičiuoja, mena mįsles. Pasakos kiekvieną iš mūsų lydėjo nuo pat gimimo, o pasitelkus fantaziją ir kūrybiškumą, gali atlikti daugybę veiklų: inscenizuoti, piešti, pasidaryti pasakų aprašymo sąsiuvinius, skirtukus knygoms ar net pats sukurti savo pasakaitę. Kiek daug galimybių! Belieka tik pasibelsti į nuostabų knygų pasaulį!
Vakare su suaugusiais Babtų kultūros centre apsupti tautodailininkės Danutės Saukaitienės iš Marijampolės gražių darbų iš žolynų skaitėme Vydūno mintis. „Kalba tarnauja mokslui, menui ir dorai“, - rašė Vydūnas. Didysis lietuvių humanistas, rašytojas, žymiausias Mažosios Lietuvos kultūros veikėjas Vydūnas aukščiausia vertybe laikė žmoniškumą ir savo įvairia veikla siekė ugdyti sąmoningų ir laisvų žmonių tautą, kuri būtų iš esmės, o ne paviršiaus dalykuose laisva.
Šį tikslą pasiekti anot Vydūno galima tik ugdant tautos dvasinę kultūrą - mokslą, meną, dorovę, kalbą. Mažosios Lietuvos kultūros gyvybingumą - Vydūno literatūrinį palikimą sudaro per 60 knygų. Vydūno draminiai ir filosofiniai veikalai spausdinami knygose, kurios kelia pasigėrėjimą puikiu meniniu ir kalbos lygiu.
Visa, ką šis skambų literatūrinį vardą pasirinkęs kūrėjas iš Mažosios Lietuvos padarė žadindamas tautą, šiandien įgauna didžiulę reikšmę ir svarbą.