Pradinis Naujienos Susitikime su dzenbudistu vienuoliu Kęstučiu Marčiulynu - tolimųjų Rytų vienuolių gyvenimo paslaptys

Susitikime su dzenbudistu vienuoliu Kęstučiu Marčiulynu - tolimųjų Rytų vienuolių gyvenimo paslaptys

Susitikime su dzenbudistu vienuoliu Kęstučiu Marčiulynu - tolimųjų Rytų vienuolių gyvenimo paslaptys
Susitikime su dzenbudistu vienuoliu Kęstučiu Marčiulynu - tolimųjų Rytų vienuolių gyvenimo paslaptys

Balandžio 12 dienos popietę Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi aktorius, žurnalistas, dzenbudistų vienuolis Bo Haeng Sunim - Kęstučiu Marčiulynu. Gausiai susirinkusiems Trečiojo amžiaus universiteto studentams ir Garliavos bendruomenei autorius pristatė savo autobiografinę dvasinių virsmų knygą „Laiškai iš Drakono kalnų“ ir dalinosi savo gyvenimo patirtimi, mintimis kaip susivokti, kas svarbiausia gyvenime, kaip įveikti sunkumus ir pasiekti laimę...

Režisierius ir aktorius Kęstutis Marčiulynas, žinomas ir kaip zen vienuolis Bo Haeng Sunim, prieš septyniolika metų nusprendęs kardinaliai pakeisti savo gyvenimą išvyko į Pietų Korėją ir po ilgų mokymų tapo zen vienuoliu. Susitikimo metu aktorius itin taikliai ir įtaigiai perteikė ganėtinai atšiaurių, griežta disciplina garsėjančių Rytų Azijos vienuolynų gyvenimą, pasakojo apie savęs tobulinimą medituojant bei pagalbą kitiems. Pristatydamas savo naują knygą „Laiškai iš Drakono kalnų“ pats autorius sako, kad šis kūrinys - tai jo „dvasinio kelio knyga“ rašyta nuo pat pradžios, kai tik tapo dzenbudistu ir išvyko į Korėją. Ją Bo Haengas Sunimas rašė protarpiais dvylika metų. Knygoje koncentruoti, glausti pasakojimai apie dzebudizmo, kurį jis vadina dvasiniu sportu, esmę, įžvalgos apie gyvenimą, tai laiškai, kuriuose - jo mintys apie keliones, žmones, įvykius, išgyvenimus. Apie budistinio mokymo esmę, zen metodus autorius kalba ir rašo paprastai, suprantamai, taip, kad jo pagrindinius principus galėtų suprasti net ir tie, kam budizmas yra visiškai svetimas.

Pats vienuolis dabar kasdien medituodamas praleidžia mažiausiai devynias valandas, dar maždaug valandą trunka rytiniai ir vakariniai giedojimai bei 108 nusilenkimai, atliekami rytais, o neretai ir vakarais. Tačiau, kaip jau minėjau, tai knyga ne tik apie dvasines praktikas, joje autorius leidžiasi ir į įžvalgas apie įvairias šalis, kultūrinius skirtumus. Remdamasis budistine filosofija autorius rašo apie meilę, švenčių prasmę, religijų svarbą ir, žinoma, svarbiausia - apie gyvenimo tikslą ir prasmę. Tai knyga, verčianti susimąstyti apie tai, kaip ir kodėl gyvename, galbūt pakeisti tai ir ieškoti prasmės kasdienybėje.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
R. Vasauskaitė