Pradinis Naujienos Viktorina „Kalba - valstybingumo simbolis“

Viktorina „Kalba - valstybingumo simbolis“

Lietuvių kalbos dienos bibliotekoje

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų centre vyksta viktorinos, skirtos paminėti Gimtosios kalbos dienas 2017 ir Lietuvių kalbos kultūros metus. Vasario 23 d. mokiniai dalyvavo viktorinoje „Kalba – valstybingumo simbolis“.

Viktorinoje dalyvavo Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos Mastaičių skyriaus šešos klasės mokiniai, lydimi mokytojos Ritos Pauliukaitienės. Mokiniai žiūrėjo „Penki TV“ laidą, ieškojo atsakymų į klausimus apie lietuvių kalbą, taisė kalbos kultūros, rašybos klaidas, naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais atsakymų ieškojo internete, bandė įminti mįsles.

Iš trijų dalyvavusių komandų, – „Lietuvių kalbos diena“, „Vyturėliai“ bei „Lietuvaitės“, – nugalėjo antroji. Viktorinoje dalyvavusieji šeštos klasės mokiniai paskatinti saldainiais.

Bibliotekos Vaikų centro renginiai Gimtosios kalbos dienoms paminėti:

• Vasario 22 d. 13 val. Viktorina vaikams ir paaugliams „Menu mįslę keturgyslę"
  • Vasario 23 d. 13 val. Viktorina vaikams ir paaugliams „Kalba – valstybingumo simbolis“
  • Kovo 02 d. 13 val. Viktorina vaikams ir paaugliams „Kalba – didžiausias žmogaus turtas“
  • Kovo 08 d. 13 val. „Graži kalba žmogų puošia“ ir kūrybinės dirbtuvės su bibliotekos dailininke
Neringa Pakalnytė
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka