Pradinis Kraštotyros knygos Straipsniai Lego robotukai pelnę moksleivių simpatijas pamokų metu ne tik džiugina, bet ir padeda jiems įgyti programavimo įgūdžių

Lego robotukai pelnę moksleivių simpatijas pamokų metu ne tik džiugina, bet ir padeda jiems įgyti programavimo įgūdžių

Įgyvendinant projektą „Moksleivių bendrųjų kompetencijų ugdymas Kauno rajono bibliotekose ir mokyklose panaudojant informacines technologijas“ intensyviai bibliotekoje vykstantys neformalaus ugdymo „Lego robotikos “ ir „Vaizdo technologijų “ užsiėmimai sulaukia vis daugiau susidomėjusių moksleivių dėmesio. Kasdien į bibliotekoje vykstančius užsiėmimus atvyksta iš kitų Kauno rajono mokyklų ir net iš Kauno miesto moksleiviai, norintys įgyti ar patobulinti robotikos, modeliavimo ir programavimo įgūdžius. Sukurtomis inovatyviomis informacinių technologijų teikiamomis paslaugomis bibliotekoje džiaugiasi ne tik moksleiviai, jų tėvai, bet ir mokytojai, su kuriais moksleiviai dalinasi savo patirtimis ir įgytomis žiniomis programavimo srityje.

Įgyvendinant projekte numatytas veiklas pagrindinių projekto partnerių – Kauno rajono Garliavos Jonučių progimnazijos ir Kauno rajono Garliavos Jonučių gimnazijos moksleiviams formaliame ugdyme „Lego robotiką“ mokytojai taiko informatikos, matematikos ir fizikos, gamtos mokslų pamokose. Mokytojai patikino nesitikėję sulaukti tokio didžiulio susidomėjimo robotika. Nepaisant to, kad net ne visuomet iš pirmo karto robotukai paklūsta moksleivių duotoms komandoms, mokykloje vykstančios integruotos pamokos ir darbas su robotukais jiems labai patinka.

Kauno rajono Garliavos Jonučių progimnazijoje ir Kauno rajono Garliavos Jonučių gimnazijoje „Lego robotikos“ integruotas pamokas veda viešosios bibliotekos darbuotoja ir bibliotekos savanoris - VDU Gamtos mokslų fakulteto dėstytojas Šarūnas Ašmantas. Pamokų metu konstruojami robotai, sprendžiamos originalios užduotys, programuojami pačių moksleivių sukurti robotukai. Padedami dėstytojo ir bibliotekos darbuotojos moksleiviai mokosi robotų modeliavimo, programų kūrimo subtilybių. Moksleiviai aktyviai dalyvauja mokymosi procese ir deda daug pastangų paskirtų užduočių atlikimui, todėl pasiekti rezultatai džiugina ir net maloniai stebina!

Šiandien taikant informacines technologijas mokymasis tampa patrauklesnis ir patiems besimokantiesiems, nes dirbama su realiomis priemonėmis, kurios padeda lengviau įsisavinti teorines žinias. Juk iš pažiūros šie nesudėtingi robotukai tapo sąsaja tarp kelių mokslo sričių - fizikos pamokose su robotukais skaičiuojamas dažnis, matuojamas pagreitis, informacinių technologijų pamokose gilinamos žinios programavimo srityje. Tokiu būdu lavinamas moksleivių kūrybingumas, loginis mąstymas, atmintis, pastabumas, tobulinami planavimo bei darbo komandoje įgūdžiai. Kauno rajono Garliavos Jonučių progimnazijos ir Kauno rajono Garliavos Jonučių gimnazijos moksleiviai, kurie dar nėra susidūrę su programavimu džiaugiasi unikalia galimybe susipažinti su robotais ir kartu išbandyti save, kitiems įgyti programavimo įgūdžiai galbūt net padės pagrindus ateities karjerai.

 

                                                                                       Vyr. bibliotekininkė Regina Vasauskaitė

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka