Pradinis Galerija Renginių galerija 2021 metų renginių galerija

Kazio Borutos namo maketas

Didžiuojamės galėdami pasidžiaugti, kad šiandien Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo atidaromas menininkės Rebekos Bruder kurtas Kazio Borutos namo maketas! Namelio atidaryme dalyvavo ir pati menininkė, kuri trumpai pristatė projekto atsiradimo subtilybes. Rebeka Bruder dalinosi jog nuo pat mažumės domisi miniatiūromis, jas gamina, bei pasineria į vienokius ar kitokius projektus. Pati autorė teigia, jog kūrybos įkvėpta -" nei valgo" " nei miega", visa galva pasineria į gamybą, kurios rezultatas apstulbina ne vieną. Tai plataus spektro menininkė, tapytoja, instaliacijų autorė. Jos kūryba plati, o pasirinktas medžiagas diktuoja idėja. Autorė darbuose jungia dabarties ir praeities vaizdus.

Gegutala

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Kauno rajono savivaldybės Garliavos sporto ir kultūros centro folkloro ansamblis „Gegutala“ pakvietė garliaviečius ne tik pasiklausyti giesmių, dar kitaip vadinamų „kantičkomis“, bet ir pagiedoti kartu, prisiminti išėjusius žymius mūsų krašto žmones. Renginio metu eksponuotos dokumentinės parodos kraštiečiams poetui Robertui Keturakiui ir dailininkui Olegui Karavajevui.

Didžioji Lietuva, 4 knyga. Rusijos federacija

Bibliotekoje pristatyto leidinio "Didžioji Lietuva, 4 knyga. Rusijos federacija" autorė Birutė Valionytė, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarė, politikė, visuomenės veikėja, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė daug metų aktyviai domisi Didžiosios Lietuvos istorija, keliauja po istorines jos žemes, fotografuoja išlikusį Lietuvos paveldą kaimyninėse Baltarusijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Lenkijoje. Įspūdingos apimties leidinyje "Didžioji Lietuva, 4 knyga. Rusijos federacija" yra fotonuotraukose užfiksuotas dabartinėje Rusijos Federacijoje, taip pat ir jos Karaliaučiaus srityje išlikęs Lietuvos istorinis paveldas – piliakalniai, tvirtovės, pilys.

Poezija aktorystei – geras urvas

Prisiminti poetą Vytautą Mačernį, pasinerti į poetinį pasaulį, pažinti poeto kasdienybę, jo išgyvenimus ir santykius su artimaisiais klausantis poeto eilių, ištraukų iš laiškų kvietė aktorius Andrius Bialobžeskis. Bialobžeskis yra neabejingas poezijai, ją mėgsta, ją jaučia, ją emocionaliai skaito ir dainuoja. Aktorius įsitikinęs, kad „poezija aktorystei – geras urvas. Esi laisvas surasti ten emocijas, kurios tau reikalingos, ir asociatyviai sukurti siužetą. Ir žmonės gerai klauso poeziją. Turim brangakmenį ir vertiname jį. Gerai, kad ne masiškai“.

Skaityti

Už lango ruduo, bet tarp mūsų tik vasara

Susitikimas su aktoriais Emilija Latėnaite ir Juozu Gaižausku tikrai suteikė ne vieną gerą emociją kurią parnešėme į namus. Garliaviškiai ir ne tik, pirmieji dalyvavo Juozo Gaižausko romano ,,Tigras, glostantis pėdas" sutiktuvėse. Knygos sutiktuves palydėjo autorinių dainų koncertas ,,Už lango ruduo, bet tarp mūsų tik vasara" su Emilija Latėnaite (fleita, vokalas) ir Juozu Gaižausku (vokalas, gitara).

Manuscriptum discipuli, arba Studentiška 1990–1991 metų kronika

Kauno rajono viešojoje bibliotekoje vykęs susitikimas su rašytoju Tadu Žvirinskiu, literatūros kritike Kristina Bačiuliene ir leidyklos „Slinktys“ vadovu Juozu Žitkausku nepaliko abejingų – akys, aktyvus reagavimas ir nenoras skirstytis po renginio išdavė susidomėjimą. Nuoširdus knygos „Manuscriptum discipuli, arba Studentiška 1990–1991 metų kronika“ pristatymas ir taikliai rašytojo auditorijai parinktos citatos, raginimas skaitant mąstyti, greitai prijaukino auditoriją.

Skaityti

Aurelijos Makūnienės labdaros ir paramos fondas

Spalio mėn. tradiciškai vyko Kauno rajono pirmokams skirtos, Aurelijos Makūnienės labdaros ir paramos fondo išleistos, Viktorijos Guseinovos knygos „Kur slepiasi svajonės“ pristatymas ir iliustracijų parodos atidarymas. Prisidėjusius prie knygos atsiradimo sveikino labdaros ir paramos fondo direktorė Aurelija Makūnienė, Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Irena Viktorija Stančiauskienė, Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Raminta Popovienė. Dovanėles įteikė Kauno rajono savivaldybės kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius. Žodį tarė ir kūrybingą bendradarbiavimą gyrė Garliavos seniūnė Nijolė Tarvydienė.

Raudondvario dvaras. Laiko ženklai

Lapkričio 27 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, bendruomenei, kultūros darbuotojams, universiteto TAU nariams pristatyta knyga „Raudondvario dvaras. Laiko ženklai“. Renginyje dalyvavo knygos sudarytojas, Kauno muziejaus direktorius Zigmas Kalesinkas, straipsnių autoriai istorikai Andrius Marcinkevičius ir Zita Nekrošytė, žurnalistas Viktoras Trofimišinas.

Skaityti

Juozas Lukša-Daumantas ir jo atminimo įamžinimas

Lietuvos Respublikos Seimas 2021 metus paskelbė partizano Juozo Lukšos-Daumanto metais, taip įprasmindamas jo gimimo 100-metį ir žūties 70-metį. Prieš 100 metų rugpjūčio 9 d. kaimyniniame Prienų rajone gimęs rezistentas – vienas ryškiausių partizanų vadų, kovojusių dėl Lietuvos laisvės. 1951 m. rugsėjo 4 d. dvigubo agento išduotas J. Lukša-Daumantas žuvo miške į pietus nuo Kauno, ties Pabartupio kaimu.

Puiki pažintis su Japonija

Puiki pažintis su Japonija Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko pristatant knygą „Septyni saulės veidai“. Dr. Aurelijus Zykas – žinomas japonologas, mokslų daktaras, vertėjas, rašytojas, keliautojas, Vytauto Didžiojo universiteto docentas, „Azija LT“ įkūrėjas. Laisvai kalbėdamas japoniškai nuolat vertėjauja aukščiausiojo lygio susitikimuose Lietuvoje ir Japonijoje, 2007 m. vertė Japonijos imperatorienei Mičiko, 2019 m. lydėjo Lietuvos Respublikos Prezidentą į Japonijos imperatoriaus inauguracijos ceremoniją Tokijuje.