Kulinarinė kelionė su Rimvydu Laužiku
Viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Kultūrinės slinktys Kauno rajone“ vienas iš renginių - tai pažintis su Lietuvos kulinarijos paveldu. Susitikimo su archeologu, VU profesoriumi Rimvydu Laužiku tema „Lietuvos gaspadinės ir jų valgiai: istorinės Lietuvos virtuvės apžvalga“ – tai kulinarinė kelionė, kuri atskleidė šiuolaikiniam skaitytojui Lietuvos gastronomijos ištakas.
Algirdo Latėno poezijos programa Viešojoje bibliotekoje
Aktorius ir režisierius, aukštaitis kilęs iš Zarasų krašto Algirdas Latėnas, reikšmingiausius vaidmenis sukūręs Dalios Tamulevičiūtės, Eimunto Nekrošiaus, Jono Vaitkaus spektakliuose, ne vieną dešimtį vaidmenų atlikęs kino filmuose, Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos teatruose režisavęs lietuvių ir užsienio rašytojų kūrinius, Kauno rajono bendruomenei pristatė poezijos programą „Svietiškos giesmės Lietuvai. Antanas Strazdas. Paulius Širvys“. Virtuoziškai skaitoma dviejų aukštaičių, lyrikų kūryba – šmaikščios, aukštaičių tarme skaitomos Strazdelio eilės ir vieno talentingiausių pokario rašytojų Pauliaus Širvio eilėraščiai paliko neišdildomą įspūdį visiems susirinkusiems.
Klubas „Garliaviečiai“ kvietė į literatūrinį muzikinį renginį: „Aš –beržas“
Klubas „Garliaviečiai“ kvietė į literatūrinį muzikinį renginį: „Aš –beržas“, skirtą paminėti poeto Pauliaus Širvio 100-tąsias gimimo metines. Pranešimą skaitė literatūrologė Raminta Antanaitienė. Pagal poeto Pauliaus Širvio eiles dainas atliko, Garliavos mišrus suaugusiųjų choras „Melodija" (vadovė R. Navickienė), bei ansamblis „Ežiuolė“ (vadovė D. Šalnienė). Renginį vedė choro „Melodija“ narė Onutė Stašaitienė. Šio puikaus renginio iniciatorius, klubo „Garliaviečiai“ narys, Petras Beitnaras. Šis aktyviausias klubo renginių organizatorius, vykdytojas ir atlikėjas, ne tik skaitė Pauliaus Širvio poeziją, bet ir dainavo su choru „Melodija“.
Knygos "Lietuvių karaliai ir Lietuvos karalystė de jure ir de facto Viduramžių Europoje" pristatymas
Rašytojas Algimantas Bučys ir aktorius Gediminas Storpirštis pristatant knygą sakė, kad knyga padės iš naujo permąstyti Lietuvos istorinį pasakojimą ir kitaip įvertinti Gediminaičių dinastiją bei jos palikimą, kėlė klausimą, ar mes nepagrįstai nemenkiname savo praeities?
Literatūrinė-muzikinė programa „Mindaugas“
Pasitinkant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Viešojoje bibliotekoje vyko literatūrinės –muzikinės programos „Mindaugas“pristatymas. Programa parengta pagal vieno garsiausių lietuvos poetų Justino Marcinkevičiaus dviejų dalių poetinę dramą „Mindaugas“, kuri aktuali ir šiandiena, perteikiant sudėtingą vieningos valstybės kūrimosi kelią. Programos atlikėjai-aktoriai: Vaiva Mainelytė, Ramutis Rimeikis, Algimanta Butvilas
Susitikimas su rašytoju Rimantu Kmita
Rimantas Kmita literatūros kritikas, poetas, rašytojas Viešojoje bibliotekoje pristatė romaną „Pietinia kronikas“. Tai knyga apie Šiaulius, parašyta Šiaulių šneka- apie bachūrą iš Pietinio rajono anais laukiniais laikais. Susitikimo metu knygos autorius pasakojo, kaip su draugais kalbėdamas apie senus gerus laikus suprato, kad tai svarbi istorija, kad bendraudamas su rašytojais, diskutavo su jais apie tai, kad Lietuvoje trūksta literatūros, kuri kalbėtų apie dešimtąjį dešimtmetį. Pasak jo, šis laikotarpis įdomus ir ankstesnei, ir šiuolaikinei kartai. Juk įdomu prisiminti, kaip tuomet gyvendavo žmonės be interneto, be mobiliųjų, kaip bendraudavo, susitikdavo.
Meile alsuojantis poezijos vakaras su poete Dalia Teišerskyte ir spektakliu "Meditaci.JOS"
Viešojoje bibliotekoje viešėjo Dalia Teišerskytė - poetė, žurnalistė, visuomenės ir politinė veikėja. Į susitikimą su rašytoja atvyko gausus būrys poezijos gerbėjų. Dalia Teišerskytė dėkojo visiems susirinkusiems už tai, kad jie pasirinko šiokiadienio vakarą praleisti ne prie televizoriaus, o praleisti jį kitaip - paįvairinant kasdienybę. Ji neabejotinai praskaidrino vakarą atvykusiems savo skleidžiama šviesa, šiluma, nuoširdumu ir spinduliuojama teigiama energija. Kultūrinis renginys prasidėjo Garliavos mėgėjų teatro "Be pavadinimo" spektakliu "Meditaci.JOS", pagal knygą "Meilės laiškai". Todėl, tai buvo vakaras skirtas ne tik Dalios Teišerskytės kūrybos gerbėjams, bet ir teatro mėgėjams.