Pradinis Galerija Renginių galerija 2019 metų renginių galerija

Žinių mūšis „Kultūros ir istorijos įdomybės“

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą skaitymo skatinimo projektą „Naujos patirtys per kultūrą“, kurio tikslas pasitelkiant profesionalų meną, padėti Kauno rajono bendruomenei ugdytis moralines, kultūrines ir pilietines vertybes, pajausti sutelktumo džiaugsmą Įgyvendinant projektą kovo - gruodžio mėnesiais viešojoje bibliotekoje organizuoti 7 renginiai- du spektakliai, susitikimai su skirtingų mokslo sričių autoriais, vyko jų knygų pristatymai, kuriuose dalyvauti kvietėme visus Kauno rajono gyventojus.

Susitikimas su architektūros istoriku Vaidu Petruliu

Architektūros istoriko, Kauno modernizmo paveldo tyrėjo, Architektūros istorijos ir paveldo tyrimo centro vadovo doc. dr. Vaido Petrulio tyrimų sritys – architektūros teorija, moderniosios architektūros istorija ir paveldas, Lietuvos tarpukario ir sovietinė architektūra.

Spektaklis „Ilgėjimos‘ Sonata“

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatytas spektaklis „Ilgėjimos' Sonata“ - tai lyriškas, šiluma spinduliuojantis spektaklis pagal M. K. Čiurlionio laiškus, kuriame taip pat skambėjo jo sukurta muzika, buvo pateikti tapybos šedevrai vaizdo projekcijose. Visa tai sukūrė M. K. Čiurlionio ir Sofijos Kymantaitės Čiurlionienės santykių atmosferą - lyrišką, kupiną meilės, susižavėjimo, bet ir netikėtos mirties nuojautos pilną mylimųjų nuoširdaus atsidavimo bei jausmų pasaulį.

Skaityti

Kauno rajono kraštas–istorija ir dabartis

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, laimėjusi dalinį Kauno rajono savivaldybės finansavimą projektui „Kauno krašto vietovardžiai – istorija ir dabartis“, prisidėdama prie Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtų Vietovardžių metų paminėjimo, organizavo krašto etnokultūros pažinimo renginius.

Skaityti

Gamtos fotografo gyvenimo detales Kauno rajono vaikams atskleidė fotografas Marius Čepulis

Kauno rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje ir 3 jos padaliniuose – Vandžiogalos, Domeikavos ir Neveronių bibliotekose – lankėsi žymus gamtos fotografas ir ornitologas Marius Čepulis, kurio fotoklajones stebi jau daugiau nei 72 tūkst. sekėjų.

Vakaras skirtas Lietuvos partizanų atminimui

Viešojoje bibliotekoje svečiavosi Vytautas V. Landsbergis-lietuvių rašytojas, bardas, kino režisierius. Vyko renginys „Lietuvos partizanai: trumpi filmai, pokalbiai, dainos“ - vienas iš projekto „Naujos patirtys per kultūrą“ renginių. Vytauto V. Landsbergio kūryboje partizanams skirta išskirtinė vieta.

Skaityti

Viešojoje bibliotekoje spektaklis „Unė“

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje toliau vykdomas projektas „Naujos patirtys per kultūrą“. Projekto veiklas remia Lietuvos kultūros taryba, kiti projekto rėmėjai. Penktadienio vakarą buvo pristatytas spektaklis “Unė“, sukurtas pagal pačios Birutės Mar pjesę, kurią inspiravo aktorės Unės Baye-Babickaitės (1897–1961) dienoraščiai.

Skaityti

Viešojoje bibliotekoje pristatyta A. Makūnienės labdaros ir paramos fondo išleista knyga

Aurelijos Makūnienės labdaros ir paramos fondas, kaip kiekvienais metais, mažuosius skaitytojus pradžiugino dovana – A. Vilimės pasakų knyga „Vietovardžių pasakos“, kurios pristatymas įvyko rugsėjo 30 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Skaityti

Minime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną

Šią reikšmingą mums visiems datą Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje paminėjome pristatydami Lietuvos valstybės atkūrimo 100 - mečiui skirtą, visų pasaulio lietuvių kurtą knygą „Šimtmečio žiedas. Mano laiškas Lietuvai“.

Viešojoje bibliotekoje naujos Roberto Keturakio poezijos knygos sutiktuvės

Balandžio 10 d. į lietuvių poezijos patriarcho, prozininko, žurnalisto, redaktoriaus, vertėjo Roberto Keturakio naujausios poezijos knygos „Teesie“ sutiktuves Kauno rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje susirinko daugybė Kauno rajono gyventojų ir jo svečių, tarp jų ir Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos, Garliavos Jonučių progimnazijos ir gimnazijos bei Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos moksleiviai su savo mokytojomis.