Kauno rajono draustiniai, miškai, parkai - Žalgirio mūšio memorialinis parkas

BABTŲ SENIŪNIJA
Cinkiškių kaimas

Cinkiškiai - kaimas Kauno rajono šiaurėje, prie magistralės Vilnius - Kaunas - Klaipėda, šalia kelio į Kėdainius ir Panevėžį. Šioje sankryžoje 1990 m., minint Žalgirio mūšio 580-ąsias metines, įkurtas Žalgirio mūšio memorialinis parkas. 10 ha ploto parke pasodinta apie 600 raudonųjų ąžuolų, įvairių želdinių ir kitų medelių. Augalai susodinti taip, kad skrendant lėktuvu matytųsi žodis „Žalgiris". Žodžio ilgis siekia 400 metrų.
Tarp medžių puikuojasi 13 skulptūrinių stogastulpių ir 1 koplytstulpis, primenantys žymiausius Žalgirio mūšio karžygius tokius kaip Vytautas Didysis, Lenkijos karalius Jogaila ir kt. Centre pastatytas pagrindinis paminklas - stilizuoti Gedimino stulpai. Kiekvienas paminklas turi savo metrikus ir globėjus.
Parką prižiūri Kauno miškų urėdija, Babtų seniūnija, talkininkai iš aplinkinių vietovių. Kiekvienais metais parke vyksta Žalgirio mūšio pergalės minėjimas.

Lit.: Babtai / [sudarytojas Damijonas Šniukas]. - Vilnius : Versmė, 2017. - 1572 p.: iliustr.
Lietuvos keliais : 50 maršrutų autoturistams / Algimantas Semaška. - Vilnius: Mintis, 1989. - 297, [2] p., [32] iliustr.

Nuotr.:https://www.krsvbiblioteka.lt/virtualusturas/